Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul °C
Rehber Sitesi

OPEN DESIGN İSTANBUL YARIŞMA BAŞVURULARI BAŞLADI

OPEN DESIGN İSTANBUL YARIŞMA BAŞVURULARI BAŞLADI
REKLAM ALANI
28.03.2024
A+
A-

Takım Tezgahları Sanayici ve İş İnsanları Derneği (TİAD) tarafından düzenlenen “Open Design İstanbul Sürdürülebilir Sanayi için Tasarım Yarışması”na katılımlar devam ediyor. “Sürdürülebilir Sanayi için Tasarım” temasıyla düzenlenen yarışmaya başvurular 31 Mayıs 2024’e kadar sürecek ve kazananlar 30 Eylül 2024’te MAKTEK Avrasya Fuarı’nda düzenlenecek törenle açıklanacak.

 

Takım tezgahları ve tamamlayıcı ekipmanları sektörünün çatı kuruluşu Takım Tezgahları Sanayici ve İş İnsanları Derneği (TİAD), 2021-2023 yılları arasında İSTKA’nın desteği ile hayata geçirdiği “Open Design İstanbul Tasarımcı-Sanayici İşbirliği Platformu”nu takım tezgahları sektöründe küresel rekabetin önünü açmak amacıyla geliştirerek devam ettiriyor. Takım tezgahları ve otomasyonun yarattığı yüksek katma değere dikkat çekmek ve yeni teknolojilerin üretimine ilgiyi artırmak, tasarımcılarla sanayicileri daha fazla iş birliği yapmaya teşvik etmek amacıyla düzenlenen yarışma, “Sürdürülebilir Sanayi için Tasarım” teması ile tüm tarafların katılımına açık olarak “CNC Takım Tezgahı için Robotik Yükleme/Besleme Sistemi Tasarımı” konusunda gerçekleştirilecek. Yarışmanın ve yürütülen çalışmaların hedeflerinde Türkiye’nin, takım tezgahları ve üretim teknolojileri sektöründe yeşil üretim, sürdürülebilir ekonomi, otomasyon, Endüstri 4.0 uygulamalarının yanı sıra tasarımda da dünyada ön plana çıkarılması bulunuyor.

Başvurular 31 Mayıs 2024’e kadar devam edecek

 

Günümüzün gerçeği ve yükselen trendi olan sürdürülebilirlik, yeşil dönüşüm uygulamaları açısından, gelişmiş ülkeleri yakalamak için katma değeri yüksek, özgün ürün tasarımı girişimlerini sağlamaya öncülük etmek, ihracatı artırmak için altyapı çalışmaları yürütmek amacıyla TİAD tarafından “Open Design İstanbul – Sürdürülebilir Sanayi İçin Tasarım Yarışması” organize edildi. 2 aşamalı olarak gerçekleşecek yarışma kapsamında katılımcılardan, “CNC Takım Tezgahı için Robotik Yükleme/Besleme Sistemi Tasarımı” yapmaları istendi. Yarışmaya başvurular 31 Mayıs 2024 saat 23:59’a kadar https://www.tiad.org/opendesignistanbul/ adresinde yer alan şartnameye uygun olarak yine aynı adreste yer alan online başvuru modülü aracılığı ile yapılabilecek.

Yarışmada ilk 3 sırayı alacak tasarımların ödülleri şu şekilde açıklandı. Birincilik Ödülü 90.000 TL ve iF Forum Design Award Uluslararası Tasarım Derecelendirme Programı’nın İlk Başvuru Ücreti olacak. İkinci olacak tasarım için 60.000 TL, üçüncü olacak tasarım için ise 30.000 TL ödül verilecek. Yarışmaya katılım şartları ve tüm detaylar yine https://www.tiad.org/opendesignistanbul/ adresinden öğrenilebilecek.

REKLAM ALANI
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.